Sleva pro registrované zákazníky 3%

Historie piercingu


Piercing je forma tělesné modifikace, která existuje již tisíce let a má různé historické a kulturní kořeny. Známky piercingu se objevují ve starověkých kulturách po celém světě.


  • Starověké kultury: První záznamy o piercingu pocházejí ze starověké Mezopotámie a Egypta, kde se nosily zlaté a stříbrné šperky v nose, uších a pupku. V Indii bylo piercingem zdobeno tělo, zejména nos, a to z náboženských a kulturních důvodů. Starověcí Řekové a Římané také praktikovali piercing a nosili šperky jako výraz svého bohatství a postavení.

  • Oceánie a Afrika: V některých kulturách v Oceánii, jako jsou Maorové na Novém Zélandu nebo domorodci v Polynésii, měly piercingy rituální význam a byly spojeny s náboženstvím a tradicemi. V afrických kulturách se piercing používal jako způsob výrazu identity a příslušnosti k určitému kmene.

  • Středověk a renesance: V Evropě v období středověku byl piercing spojován s náboženskými symboly a měl převážně náboženský nebo mystický význam. V renesanci se piercing začal objevovat mezi šlechtou a bohatými vrstvami společnosti jako módní výraz individuality.

  • Moderní doba: V moderní době se piercing stal populární zejména v 20. století. V 70. a 80. letech začala subkultura punku a gotiky prosazovat piercing jako odpor vůči konvencím a společenským normám. V 90. letech se piercing stále více rozšířil do mainstreamu a stal se módním jevem.


Dnes je piercing běžnou formou sebevyjádření a mnoho lidí nosí piercing jako módní doplněk nebo způsob výrazu svého stylu a identity. Existuje mnoho různých typů piercingu, včetně uší, nosu, rtů, jazyka, obočí, brady, pupku a intimních partií. Je důležité vyhledat profesionálního a zkušeného piercingového specialistu, který zajistí bezpečnost a hygienu při provádění piercingu.