Sleva pro registrované zákazníky 3%

Rozdělení a druhy piercingu

Kroužek

Snad nejčastějším šperkem je kroužek. Jeho využití je možné téměř pro jakýkoliv druh piercingu. Kroužek může být s kuličkou nebo segmentem (tzv. hladký kroužek).

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Rings.


Činka

Velmi rozšířeným šperkem je též činka. Často se - ozdobena blyštivými kuličkami - užívá například pro piercing jazyka, uší či genitálií.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Barbell.


Obočovka/banánek

Dalším obvyklým šperkem je též obočovka nebo jiným názvem banánek. Je to mírně prohnutá činka s kuličkami na závit. Využívá se hlavně pro piercing obočí.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Curved Barbell nebo Bananabell.


Pupíkovka

Variantou obočovky je tzv. pupíkovka, určená pro piercing do pupíku. Od obočovky se liší tím, že spodní kulička je výrazně větší než horní a bývá vylepšena např. kamínkem nebo jinou ozdobou. Někdy je spodní kulička nesnímatelná.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Navel Barbell.


Špička

Pro piercingy horních a dolních rtů se používají špičky.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Labret.


Podkova

Podobně jako kroužek je rozšířený i šperk ve tvaru podkovy. Kuličky na koncích podkovy mohou být různých tvarů a jsou našroubovány na závit.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení CircularBarbell .


Mikrodermál (MD)

Tento šperk je obvykle titanový a skládá se ze dvou částí. Obě části jsou spojeny závitem. Spodní plochá část se implantuje malým otvorem pod kůži, horní část pak vyčnívá nad kůží a je to obvykle kulička nebo placička ozdobená např. kamínkem.

V anglické terminologii se užívá též označení Dermal Anchor.


Surface (surfejs) šperk

Tento šperk je určen pro aplikaci tzv. surface piercingů, proto má speciální tvar, aby se udržel na ploché kůži. Oba jeho konce jsou kolmo nebo téměř kolmo zahnuty. Použití je např. pro piercing na prsní kosti (sternum).


Falešný piercing

Je druhem piercingové naušnice která se používá ke zdobení ucha. Piercing je určen do standardní ušní dirky, ale na pohled má působit jako by ucho bylo ozdobeno typem piercingu jako je plug nebo roztahovák, tzn. velkým průměrem naušnice v roztažené ušní dírce.

V anglické terminologii se obvykle užívá označení Fake plug nebo Fake taper.